مزایای داشتن وب سایت

امروزه با گسترش فضای مجازی و دسترسی افراد در سراسر جهان به این فضا داشتن یک وب سایت دائمی جهت حضورپررنگ برای همه مخصوصا کسب و کارهای نوپا بسیار ضروری به نظر می رسد. در این بخش به بررسی مزایای داشتن یک وب سایت به صورت خلاصه می پردازیم.

مزایای استفاده از یک وبسایت چیست؟

شرکت ها هزینه های بسیاری را در زمینه تبلیغات در روزنامه ها ، مجلات و در نهایت توزیع آن ها می کنند. با داشتن یک وب سایت می توان به راحتی از این مراحل سخت و هزینه بر گذر کرد. مشتریان شما به کمک اینترنت می توانند فعالیت ها و محصولات شما را دنبال کنند. اگر شما فعالیت های خود را در قالب یه شبکه اینترنتی نظیر وبسایت ارائه کنید مشتریان شما نیز برای پیگیری نیازهای خود به سایت شما مراجعه خواهند کرد.

مشتریان بیشتر

روزانه بیش از ۲ میلیارد نفر از اینترنت استفاده می کنند. در ۱ سال گذشته ۹۰ درصد از خریدها از طریق اینترنت انجام شده و یا از طریق تماس با شرکت ها به صورت آنلاین انجام گرفته است. بنابراین با نداشتن یک وبسایت فرصت بزرگی برای پیشرفت کسب و کار خود را از دست خواهید داد. با راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی مناسب می توانید محصولات و خدمات خود را به مشتریان دائمی در سراسر دنیا ارائه کرده و بصورت ۲۴ ساعته اقدام به ارائه خدمات با هزینه بسیار کم نمایید.

ارزشدهی عمومی بیشتر به کسب و کار شما

آیا تاکنون سعی کرده اید برای راه اندازی کسب و کار خود وام دریافت کنید؟ این کار آسان نیست اما اگر مدیر بانک به وبسایت شما مراجعه کند و از جدی بودن عزم شما برای راه اندازی یک تجارت مناسب با خبر شود مطمئنا شما را در رسیدن به هدف خود یاری می کند.

 نفوذ

با داشتن یک وبسایت هزاران نفر از آن دیدن می کنند. شما با آموزش آنان قادر خواهید بود در تصمیم گیری آن ها نفوذ داشته باشید.

زمانی برای دیده شدن

همانطور که می دانید این که مردم کسب و کار شما را بشناسند یک احساس فوق العاده است. شما با داشتن یک سایت می توانید نشان دهید چه خدماتی انجام می دهید و به کسب و کار خود افتخار کنید.

 در رسیدن به اهداف تجارت شما کمک می کند

شما اهداف خود را تعیین کرده و می توانید آن ها را در وبسایت خود منتشر کنید. توجه داشته باشید برای معرفی اهداف خود نیازی به صرف انرژی زیاد نیست.

 مانعی در سر راه شما قرار ندارد

به کمک توسعه دهندگان وب در دنیای مجازی دیگر نگران موانع سر راه نباشید. مشتریان شما بدون صرف هزینه ای توان مشاهده سایت شما را دارند و برای پیگیری نیازهای خود دیگر احتیاجی به صرف هزینه برای رفت و آمد های پی در پی  نخواهد بود.

 ۲۴ ساعته و شبانه روزی

وب سایت شما ۲۴ ساعته فعالیت می کند و تعطیلی برای آن معنایی ندارد. شما همواره می توانید در حال ارائه خدمات برای مشتریان خود باشید.

ارتباط با مشتریان

با داشتن یک سایت ، شما می توانید مشتریان خود را از، جدید ترین پیشنهادات، محصولات ،  تبلیغات ، اخبار، عکس ها ، و یا هر محتوای دیگری به آسان ترین شکل ممکن آگاه کنید.

 بازاریابی

به کمک اینترنت طیف جدیدی از بازاریابی فراهم شده است که قبلا وجود نداشت. شما به کمک این بازاریاب و البته به شرط داشتن وبسایت می توانید گام بلندی به سمت پیشرفت کاری بردارید.

 پشتیبانی از مشتری

شما با داشتن یک بخش پشتیبانی در سایت خود می توانید در هزینه ها و زمان خود در پاسخگویی به مشتری هایتان صرفه جویی کنید.

 

دلیل شماره ۱۲: ایمیل اختصاصی

یکی از مزایای دیگر داشتن سایت ، داشتن ایمیل اکانت اختصاصی هست. شما به عنوان یک شرکت لزومی ندارد که حتما از شرکت های گوگل و یاهو یا غیره برای ارسال ایمیل های خود استفاده کنید. دسترسی به ایمیلی نظیر info@ebtekarpardazco.ir بسیار راحت تر و امن تر می باشد نسبت به ایمیلی نظیرmkv1393@yahoo.com  که طنین انداز نام تجاری شما نیست.

 هر موضوع و یا سرگرمی را شامل می شود

آیا شما عاشق ورزش هستید؟ ویا عکاسی، تعطیلات،اتومبیل، اسکیت، علم و یا  حتی حیوانات؟ به علاقه ی خود فکر کنید و شروع به نوشتن کنید. این نوشته ها و علایق همان وب سایت شما خواهند بود در اینترنت.

 به شما صدا می دهد

آیا تا به حال با دوستان خود بر سر موضوعی اختلاف نظر داشته اید؟! شما می توانید نظر و عقیده خود را با ذکر دلایل خود در سایت خود منتشر کنید و برای رفع این اختلاف تلاش کنید. شما می توانید از دلایل خود به عنوان یک سند در وبسایت خود یاد کنید و امکان درج نظر به سایر مخاطبان خود بدهید.

 آقا بالاسر خود باشید

کسب و کار اینترنتی به شما اجازه می دهد تا برای خود کار کنید. شما برای فروش یک کالا احتیاج به اجازه ی رئیس ندارید و از طرفی با هزاران مشتری در ارتباط هستید.

 رقابت با کمپانی های بزرگ

حتما برایتان پیش آمده که با خود بگویید کاش می توانستم با فلان شرکت عظیم اینترنتی رقابت کنم. اگر تاکنون این امر را محال می دانستید اکنون تحقق این امر بسیار به شما نزدیک است و گام نخست آن داشتن یک وبسایت برای معرفی تجارت خود می باشد.

ایجاد یک شغل

میزبانی یک وبسایت به شما اجازه می دهد رزومه خود را در معرض دید میلیاردها نفر قرار دهید. برای کسب درآمد لزوما نباید زیرمجموعه ی جایی کار کرد. با داشتن یک وبسایت هم مدیر باشید و هم کارمند.