مزیت های راه اندازی وب سایت چیست؟

مزایای طراحی سایت چیست و چرا باید سایت داشته باشیم؟

مزایای طراحی سایت چیست و چرا باید سایت داشته باشیم؟

مزایای طراحی سایت چیست و چرا باید سایت داشته باشیم؟ این سوالی است که برای هر فرد در ابتدا برای داشتن سایت کسب و کار پیش می آید ما در اینجا به این سوال شما پاسخ خواهیم داد پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا برای رسیدن به اهداف خود و پیشرفتتان سرعت بخشید.

امروزه جستجو در صفحات وب بسیار زیاد شده است به طوری که هر فرد روزانه برای اطلاع از هر چیز و یا حتی تهیه وسایل مورد نیاز خود ابتدا در گوگل سرچ می کند. پس حضور شما در این صفحات می تواند برای کسب و کار شما پیشرفت عظیمی را رقم بزند زیرا با هر سرچ در ارتباط با کسب و کارتان شما به افراد زیادی معرفی خواهید شد که می توانند از مشتریان شما شوند و همانطور که می دانید با افزایش مشتری می توانید درامد بیشتری را کسب کرده و پیشرفت بسیاری داشته باشید.

از مزایای طراحی سایت می توان به معرفی کسب و کار شما بدون محدودیت جغرافیایی و زمانی اشاره کرد. به اینصورت سایت شما می تواند به عنوان شعبه ای دیگر از کسب و کار شما محسوب شود با این تفاوت که توانایی آن را دارد تا شما را در شهر های مختلف معرفی نماید و یا حتی محصولات شما را به فروش برساند.

با معرفی شما در هر شهر شما می توانید مشتریان بسیاری را جذب نمایید و ارائه خدمات شما و محصولاتتان تنها محدود به مشتریان محلی که تا به حال داشته اید نخواهد بود. تصور نمایید تا با معرفی بیشتر و ارئه خدمات بیشتر با کیفیت بالا روز به روز مشتریان و مخاطبان بیشتری جذب کنید، به اینصورت در طی مدت زمانی کوتاه در کسب و کار خود به برند تبدیل خواهیدشد . در نتیجه طراحی سایت می تواند به شما در برندسازی کسب و کارتان نیز کمک کند که یکی از مهمترین و بهترین مزایا طراحی سایت محسوب می شود.

از مزایای طراحی سایت که می توان به آن اشاره کرد معرفی بیشتر شما در زمینه شغلی جدید می باشد. تصور کنید شغلی را به تازگی راه اندازی کرده اید که شناخته شده نیست و یا محصولی را برای فروش در اختیار دارید که شناخته شده نمی باشد و باید بیشتر معرفی شود، چه چیزی بهتر از داشتن سایت می تواند آن را معرفی نماید؟ با داشتن سایت شما می توانید محصول و خدمات جدید خود را معرفی نمایید و در اختیار افراد بسیاری قرار دهید.

در عصر حاضر، اگر برای کسب­ و کار شما هیچ وب‌ سایتی وجود ندارد آن را بدون هویت بدانید. اهمیت حضور در دنیای دیجیتال نیازی به توضیحات و مقالات طولانی ندارد. همه می­ دانند که بازاریابی دیجیتال برای هرکسب ­‌و کاری بسیار مهم است و درآمد را افزایش می‌ ­دهد.

در ادامه در ارتباط با مزایای طراحی سایت فروشگاهی بیشتر صحبت خواهیم کرد. تا با دانستن آن ها هر چه سریعتر برای کسب و کار خود اقدام به طراحی سایت نمایید.

مزایای طراحی وب سایت برای کسب ­‌و کار شما

مزایای طراحی سایت بسیار زیاد است اما برای اطلاع کلی از این موضوع در ادامه برخی از آن ها را برای شما بیان کرده و به مختصر توضیح داده ایم:

۱.کاهش هزینه

بهترین راه برای رشد کسب‌ و کار شما این است که هزینه­ ها را کاهش دهید و تنها به سمت رشد تمرکز کنید. کاهش هزینه یکی از مزایا طراحی سایت برای کسب ­‌و کار شما یم باشد زیرا داشتن یک سایت حرفه این هزینه ای چندان برای شما نخواهد داشت که لازم است تا بدانید با طراحی یک سایت حرفه ای و سئو خوب می توانید چند برابر هزینه ای که برای داشتن آن سایت کرده اید را دریافت نمایید. یک سایت با سئو خوب می تواند بیشتر بازدید کنندگان شما را به مشتری تبدیل نماید.

۲.سهولت دسترسی

امروزه به دلیل مشغله بسیار افراد خرید آنلاین را به رفتن به بازار و خیابان ترجیح می دهند. امروزه با توجه به قوانین و مقررات امنیتی که وجود دارد، اعتماد مردم در خرید آنلاین و تجارت الکترونیکی افزایش یافته است که این امر می­تواند موجب افزایش درآمد کسب ­‌و کار شما شود. با داشتن سایت می توانید دسترسی به محصولات و خدمات خود را برای مشتریانتان راحت سازید که این نیز از مزایای طراحی سایت محسوب می شود.

مزایای طراحی سایت چیست و چرا باید سایت داشته باشیم؟

۳.قابلیت دسترسی

حتی اگر کسب­‌ و کار شما دارای یک دفتر بزرگ در معروف ترین مکان باشد موفقیت را تضمین نمی‌ ­کند، زیرا این مکان تنها در محدوده خود شناخته شده است و فقط برای تعداد کمی از افراد قابل دسترسی است. اما فضای آنلاین در دسترس همه جهان می باشد و شما می توانید به همه جهان خود را معرفی نموده و محصولات و خدمات خود را در اختیار آن ها قرار دهید. با استفاده از شرکت­ های حمل و نقل حاضر شما می­توانید به راحتی در عرض چند روز محصولی را از یک کشور به کشور دیگر تحویل دهید. بنابراین وب­سایت دسترسی به کسب ­‌و کار شما را افزایش می­دهد.

۴.بازاریابی گسترده‌تر

بازاریابی برای وب­ سایت شما ساده­ تر و مقرون به صرفه تر از انجام هر نوع بازاریابی معمول دیگر می­ باشد. شما می­‌ توانید برای تبلیغ وب سایت خود از بحث سئو سایت بهره ببرید که بسیار موثر است و امکان سنجش آن وجود دارد. همچنین شما می ­‌توانید از طریق سئو نتایج نهایی را بررسی کنید و سپس کمپین را برای نتایج بهتر بهینه سازی کنید. خواهید دید مزایا طراحی سایت برای وب سایت ها در بازاریابی آنلاین بسیار پررنگ تر از بقیه موارد خواهد بود. به این دلیل که تمام مزایای دیگر را پوشش خواهد داد.

۵.افزایش اعتبار

یکی از مزایای طراحی سایت افزایش اعتبار است. امروزه با فعالیت اکثر مشاغل در صفحات وب و معرفی خود این موضوع ثابت شده است که وبسایت اعتبار کسب و کار شما را افزایش خواهد داد. وجود وب­سایت همچنین می ­‌تواند آگاهی از نام تجاری یا برندینگ شما را افزایش دهد و یا حتی نقش نام تجاری را برای سایت شما بازی کند. از این رو، شما با داشتن وب سایت کسب و کار خود می توانید اعتبار بیشتری را کسب کرده و درآمد بیشتری داشته باشید. با داشتن سایت تصویری واقعی از کسب و کار خود را به مخاطبان خود نشان دهید تا اعتماد آن ها را جلب نمایید.

۶.بروز بودن اطلاعات

اگر می­خواهید مشتریان خود را از پیشنهادات یا فروش­ های ویژه خود مطلع کنید، باید از ابزارهای محیطی مثل تابلوها، بیلبوردها و یا … استفاده نمایید. اما در مورد وب سایت­ها شما می­توانید آن را در زمان واقعی به روز کرده و پیشنهادات خود را را در هر زمان که بخواهید به مشتریانتان نشان دهید. از این طریق می­توانید دسترسی مشتریان به اطلاعات و در نهایت فروش را افزایش دهید. این نیز از مزایای طراحی سایت می باشد که می تواند بازدید شما را بالا برده و فروش شما را نیز افزایش دهد.

۷.ارائه خدمات بهتر

از مزایای طراحی سایت این است که شما می توانید برای ارائه خدمات بهتر از خدماتی که ارائه می دهید مطالب بروزی را در مقالات سایت قرار دهید تا بهتر مشتریان را جذب نمایید. این امر باعث افزایش آگاهی مشتریان در مورد محصول و اهمیت آن خواهد شد. شما همچنین می­توانید یک بخش پرسش و پاسخ برای ارائه توضیحات لازم به مشتریان نیز داشته باشید. به اینصورت اعتبار سایت شما بالا رفته و شما نیز می توانید اعتماد مشتری را جلب نمایید.

۸.مزایای مادام العمر

از مهمترین مزایا طراحی سایت این است که وب سایت برای شما نتایج مادام العمری را خواهد داشت. این بدان معنی است که شما برای تبلیغات خارجی متناسب با هزینه ­ای که می­پردازید، مدت زمان محدودی را در اختیار دارید. اما وب سایت شما همواره وجود دارد و مزایای مادام العمری را برای شما دارد.

9. دریافت بازخورد از مشتریان 

با در نظر گرفتن نظرسنجی برای محصولات یا خدمات این امکان را به مشتریان می دهید تا درباره آنها نظر بدهند. اینکار هم به شما کمک می کند تا بدانید چه محصولات یا خدماتتان پرطرفدارتر هستند و یا کدامها ضعف دارند که بتوانید انها را بهبود دهید. از طرفی سایرین می توانند این کامنت ها را بخوانند و اعتماد بیشتری در آنها ایجاد می شود.

10. می توانید نمونه کارهای خودتان را بگذارید

یکی دیگز از فواید سایت این است که می توانید نمونه کارهای خودتان را قرار دهید تا دیگران با دیدن آنها مشتری شما شوند.

11. آپدیت محصولات یا خدمات آسان می شود

در صورتیکه محصولی ناموجود می شود یا خدماتی را دیگر انجام نمی دهید یا می خواهید ویژگی های جدیدی به محولاتتان اضافه کنید تنها با چندتا کلیک امکان پذیر است ونیازی نیست وقت زیادی بگذارید.

12. مشتریان شما از سراسر دنیا می شوند

وقتی مغازه، شرکت یا فروشگاه فیزیکی برای مشتریان حضوری دارید، مشتریان شما محدود به همان منطقه هستند. ولی با داشتن سایت می توانید مشتریان زیادی از سراسر دنیا داشته باشید و هیچ محدودیتی در این رابطه وجود ندارد.

13.همیشه هستید

از سالهای شروع اینترنت سایت ها هم کم کم بوجود آمدند و همچنان پابرجا هستند ولی شبکه های اجتماعی یکی پس از دیگری آمدند و رفتند. اخیرا هم با وجود طرح صیانت امکان فیلتر شدن یا محدود شدن شبکه های اجتماعی دور از ذهن نیست. ولی با داشن سایت ترسی از این بابت نخواهید داشت.

14.آموزش دادن به مشتریان با تولید محتوا در رابطه با کسب و کارتان

با استفاده از نوشته هایی که در قسمت وبلاگ سایت می گذارید می توانید در رابطه با کسب و کاری که دارید محتوا متنی، صوتی، تصویری و اینفوگرافیک تولید کنید تا افراد خدمات و محصولات شما را بشناسند.

15.امکان اشتراک گذاری محتوا از سایت به شبکه های اجتماعی

وقتی سایت دارید و تولید محتوا کردید، می توانید محتواها و محصولاتتان را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید تا افراد بیشتری شما و سایتتان را بشناسند و به سایتتان وارد شوند. این  کاربران کم کم به مشتریان شما تبدیل می شوند. همچنین سیگنال های اجتماعی نیز می توانند به طور غیر مستقیم بر رتبه موتورهای جستجو تأثیر بگذارند.

16.خرید در سایت های فروشگاهی بصورت اتوماتیک و انلاین انجام می شود

وقتی شما سایت فروشگاهی دارید از مهمترین مزایا سایت فروشگاهی این است که مشتری وقتی از محصول شما خوشش آمد روی گزینه “اضافه زدن به سبد خرید” را می زند، روند خرید اینترنتی را خودش انجام می دهد و پول به حساب شما واریز می شود بدون اینکه شما دخالتی کرده باشید. تنها کاری که باید کنید این است که محصول را بدیت مشتری برسانید.

17.کسب و کار شما همیشه آنلاین است

یکی از مهمترین فواید سایت این است که ۲۴ ساعت و ۷ روز هفته سایت شما برای سرویس دهی به مشتریان در دسترس است حتی وقتی شما خواب باشید!

18.مخاطبان بیشتر به شما اعتماد می کنند

هر کسب و کاری الان حداقل دارای یک پیج اینستاگرام است. ولی کسی که هم پیج اینستاگرام یا شبکه های اجتماعی دیگر دارد و سایت هم دارد می تواند اعتماد بیشتری از مخاطبان را نسبت به رقبا بدست آورد.

19.کسب و کار شما دارای هویت نام تجاری می شود

ایجاد یک هویت برای برند شدن در فضای اینترنت از مهمترین فواید سایت است و ضروری است و داشتن یک وب سایت حرفه ای به شما کمک می کند تا داستان برند خود را به طور موثرتری منتقل کنید.

20.می توانید به قابلیت های سایت در آینده اضافه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *